1 Ayda 5 Kilo Vermek

Diyetisyenler bir ayda 2- 4 kilo arası verilen kiloların sağlıklı ve kalıcı olduğunu söyleseler de metabolizmaya göre farklılıklar gösterdiğinden dolayı 1 ayda 5 kilo vermek zor değildir. Tek yapmanız gereken diyet listesine harfiyen uymanın dışında, uyku düzeninizi kontrol etmek olacaktır.

1 Ayda 5 Kilo Vermek için neler yenmeli

1 Ayda 5 Kilo Vermek için neler yenmeli

Uykusunu almış bir vücudun metabolizması daha hızlı çalışır. Bu da yediklerinizi daha kolay hazmettirir. Kilo vermek korkulduğunun aksine sağlığınız için önemlidir. Normal diyet listelerine ilaveten 5 kilo vermek için daha fazla spor ve yürüyüş yapmalısınız. Spor olarak yüzme, egzersiz, aerobik gibi sporları tercih edebilirsiniz. Yüzme normal sporlara oranla daha fazla kalori yaktırır.

1 Ayda 5 Kilo Vermek için neler yapmalı

1 Ayda 5 Kilo Vermek için neler yapmalı

Lifli yiyecekler kilo verdirmeyi hızlandırır. Bu yüzden karbonhidratlı besinlerden uzak durarak 1 ayda 5 kilo vermek daha kolay olur. 1 ayda 5 kilo vermek sanıldığı kadar gözünüzü korkutmamıştır umarız. İlaveten makarna, pilav gibi yiyecekler yerine baklagilleri tercih ederseniz hem daha sağlıklı hemde şeker direnci açısında sizi daha az acıktıracaktır. Üstelik bağırsaklarınız içinde çok daha faydalıdır.

1 Ayda 5 Kilo Vermek

1 Ayda 5 Kilo Vermek

Fayda demişken yemekleri yaktığınız yağlarınızın da mutlaka tereyağ olmasına dikkat edin. Tereyağının marketlerden alınmış değil özellikle organik köy tereyağı olması önemlidir. Tereyağı  yiyerek nasıl yağların yakılmasını sağlayacağız diye düşünüyor olabilirsiniz. Tereyağ ancak organik tereyağı vücudunuzdaki yağların yakımını hızlandırır ve gün içinde daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olur ve daha rahat kilo veririz.

1 Ayda 5 Kilo Vermek için yapılan yemek yağları

1 Ayda 5 Kilo Vermek için yapılan yemek yağları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir