1 Haftada 3 Kilo Vermek

    1 haftada 3 kilo vermek için birçok yol vardır. Yediklerinizin kalorilerilerini hesaplayarak kilo verebilirsiniz. Egzersiz ve sporu yaptığınız kilo verme diyetinize eklersiniz ve bol su içerek ve ödem attırıcı sebzeler tüketerek 1 haftada 3 kiloyu rahatlıkla verebilirsiniz.

Su içmek vücudunuzun içini tazeler yeniler.

Su içmek vücudunuzun içini tazeler yeniler.

    Ancak haftada bir kilo vermek kolay olduğu kadar alması da bir o kadar hızlı olabilir. Bunun önüne tabii ki verirken geçebilirsiniz sağlıklı verilen kilolar kolay kolay geri almanızda kolay olmaz.

   Öncelikle yapmamanız gereken şeylerden bahsedelim, yemeklerinizde kesinlik sıvı ayçiçek veya mısır özü yağları gibi yağlarla özellikle margarin yağlarını kesinlikle kullanmıyacaksınız. Kullanıcağınız iki yağ vardır. Bunlar ilki organik tereyağ ikinciside soğuk sızma zeytinyağı. (zeytinyağını mutlaka ege bölgesinden tedarik etmeye çalışın.)

Kilo vermek için yaptığınız yemeklerinizin hepsinde zeytinyağını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Kilo vermek için yaptığınız yemeklerinizin hepsinde zeytinyağını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

   Hareket etmeyi bu hafta çokça yapın. Yoksa verdiğiniz kilolar kaslarınızdan gidicek ve siz yağ verdiğinizi sanırken aslında sizde var olan kaslarınızın erimesini sağlamış olacaksınız bu nedenle hareket etmek en önemli önceliğiniz.

   Kesinlikle doymadan sofradan kalkmayın. 1 haftalık yapacağını bu kilo vermede sık sık yeme yöntemi değil günde 2 öğün yemek yiyerek olmalıdır.

   Örneğin sabah çok güzel bir kahvaltı yapın çok güzel derken doyurucu, sağlık ve sizi acıktırmayacak bir kahvaltı olsun örneğin;

Beyaz peynirli zeytinli, tereyağında 4 yumurtalı bir omlet yiyebilirsiniz.

Tarçınlı veya limonlu çay içebilirsiniz. (çayı şekersiz içemeyenler içine çok az bal atabilir.)

Tarçınlı çay hem şeker ihtiyacınızı karşılar hemde sizi tok tutar.

Tarçınlı çay hem şeker ihtiyacınızı karşılar hemde sizi tok tutar.

    Ekmek kesinlikle yemiyorsunuz çünkü sizi acıktıracak ve yaptığınız kilo verme 2.gününde aşırı şeker düşüşlerine neden olup kilo vermeyi bırakmanıza sebep olur.

Öğlenleri pas geçmelisiniz. Yemek olarak birşey tüketmeyin onun yerine sade kahve içebilirsiniz.

    Akşama kadar olan süre uzun ve acıkabilirsiniz. Eğer çok acıkırsanız bir çay bardağı kadar ceviz yiyebilirsiniz veya 20 tane zeytin.

Ceviz ara öğünlerde yenilecek en faydalı kuru yemişlerdendir.

Ceviz ara öğünlerde yenilecek en faydalı kuru yemişlerdendir.

Bol su içmeyi ne olursa olsun unutmayın kilo vermenizde metabolizmanızın canlanmasına kadar bir çok yararı sudan alacaksınız.

Akşamları ızgara yemekler veya sebze yemekleri tüketin yemeklere koyduğunuz yağlara dikkat edin.

 1 haftada 3 kilo vermek için akşam yemeklerinden sonra yoğurt yiyebilirsiniz hatta yoğurdun üstüne tarçın koyarsanız hem şeker ihtiyacınızı keser hemde doyurucu olur.

Tarçınlı yoğurt şeker krizlerinin vazgeçilmez yiyeceğidir oldukça faydalıdır.

Tarçınlı yoğurt şeker krizlerinin vazgeçilmez yiyeceğidir oldukça faydalıdır.

   Ve tüm gün mutlaka hareket edin. Çalışıyorsanız ve servisle gidip geliyorsanız servisiniz den 1 durak önce inin veya 2 durak önce inin ve mutlaka yürüyün. Hiç halim yok dediğiniz an kilo vermeniz de de durduğunuz an olduğunu unutmayın.

   Gün içinde bitki çaylarını da oldukça fazla tüketebilirsiniz. Papatya çayı, yeşil çay kilo vermenize de oldukça fayda sağlayacaktır.

papatya çayı hem faydalı, hemde kilo vermek için doyurucudur.

Papatya çayı hem faydalı, hemde kilo vermek için doyurucudur.

   Meyveyi akşamla öğlen arasında tüketebilirsiniz ancak 1 porsiyon yiyin fazlası zarar olacaktır. Hatta bir elmanın üzerine tarçın ekerseniz hem sağlık ve şeker hemde enerji almanızda kilo vermenizde daha çok fayda sağlarsınız.

Tarçınlı elma çoğu pastadan çok daha lezzetli ve çok az kalorili meyvedir.

Tarçınlı elma çoğu pastadan çok daha lezzetli ve çok az kalorili meyvedir.

   Bir haftada 3 kilo vermek sağlığınız vücudunuz ve sizin için oldukça rahatlatıcı olacaktır. Umarız bu 7 günlük kilo verme serüveninin çok rahat geçirir ve hedeflediğiniz kilonuza kavuşursunuz. Diğer kilo verme yöntemlerine “kilo verme yöntemleri” sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Şimdiden sağlıklı günler…

One thought on “1 Haftada 3 Kilo Vermek

  1. hasibe kaçkar

    Çok zor oluyor haftada 3 kilo vermek. İlk hafta 2 kilo gitti ancak ikinci haftata kilo vermek istediğimde mutlaka arada tatlıyı çok kaçırıyorum. Nasıl devamlı haftada 3 kilo verebilirim listeye illa uymak mı gerekiyor :(

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir