Haftada 2 Kilo Vermek

     Haftada 2 kilo vermek de sadece bir hafta için yapılacaksa oldukça rahat verilebilecek bir kilodur. Ancak Her hafta 2 kilo vermeyi planlıyorsanız o zaman yapacağınız kilo vermek için olan diyet programınız çok farklı olacaktır. Haftada  2 kilo vermeyi hedeflediğiniz kilonuz için size diyet listesiyle başlayalım. Arada bu kiloyu verirken size destek olacak sizin atıştırmalık yeme alışkanlıklarınız varsa onları bastıracak diyet yöntemlerini de vermiş olacağız.

       Öncelikle sabah, öğlen ve akşam neleri yapmanız ve neleri kesinlikle yapmamanız gerektiğinden basitçe bahsedelim.

      Çalışmayan birisiyseniz sabahları geç kalkmayın mutlaka günlük uykunuzu alın ancak 8 saati geçmesin uyuma süreniz. Sabahların kahvaltıdan önce eğer şeker hastalığı gibi bir sorununuz var ise veya şeker hastalığı başlangıcı var denildiyse mutlaka ağzınıza bişey atın bu ceviz, kuru kayısı veya yarım bardak süt olabilir. Eğer hiç bir sağlık probleminiz yoksa o zaman 1 bardak su için ve mutlaka haftanın 4 günü yürüyüş yapın.

Haftada 2 Kilo Vermek için sebze yenmelidir.

Haftada 2 Kilo Vermek için sebze yenmelidir.

     Bazı kilo verme yöntemlerinde mutlaka koşun veya mekik çekin gibi spor hareketlerini zorunlu halde yazarlar. Siz bunlara aldırış etmeyin. Sizin tek hedefiniz yürüyerek kilo vermek olsun. Yürümenizi 20 dakikadan az ancak 60 dakikadan da fazla yapmayın. Kendinizi çok fazla yormayın. Özellikle kilo vermek isteyip diyet programına yeni başladıysanız. Gün içinde enerji düşüşleri yaşayabilirsiniz bu nedenle kilo vermek için yeni bir adım atmışsanız gücünüzün hepsini sabah yürüyüşünde heba etmeyin.

      Öğlenleri çalışanlar için yemek bulmak oldukça zor olabilir özellikle sebze yemekleri bizden size tavsiye eğer çalışıyorsanız ve sebze yemek istiyorsanız bunu akşam yemeklerine saklayın ve öğlenleri çevrenizde rahatça bulabileceğiniz ızgara menülerine ağırlık verin.

        Öğlen yemeğinde oldukça doyurucu bir menü vermiş olacağız ancak siz yinede acıkabilirsiniz. Bu az yediniğinizden değil daha önce vücudunuzdaki insülin düzeninizle ilgilidir. Aradan 1 hafta geçtikten sonra vücudunuz bu düzeye alışacak ve ikindilerde artık çok daha az acıkacaksınız.

      Yediğiniz her yemeğin öncesinde sonrasında veya sırasında su içmeyi ihmal etmeyin su sizin için inanılmaz bir vücut iç temizliği için çok faydalı olacaktır.

     Akşam yemeklerinde sebze yemeğe ağırlık verin. Vaktim yok yapamıyorum diyorsanız basit sebze yemekleri yapın kabak yemeği vb.

         Baklagiller grubunu çok tüketmemeye çalışın özellikle sağlıklı beslenerek kilo vermek istemenize yeni başladıysanız.

      Akşam yemeğinden sonra illa bir şeyler yemek istiyorum çok alışmışım diyebilirsiniz. Buradaki açığı çekirdekle kapatabilirsiniz veya kuru yemişlerle de olabilir ancak burada önemli olan çok abartmadan yemek.

Haftada 2 kilo vermek yolunu çok daha rahat kilo vermek için yemeklerinizi organik tereyağıyla veya soğuk sızma zeytinyağıyla yapın. Organik tereyağını nerden bulacağım? diyebilirsiniz. Kebir markası sizin işinizi görecektir.

Sabah kahvaltısı için örnek menü,

      Kahvaltı tabağı hazırlayabilirsiniz içinde beyaz peynir, zeytin ve domates, salatalık dan oluşacak bir tabak olabilir.

Ekmek yok.(Eğer haftada 2 kilo vermek istiyorsanız kesinlikle tüketmeyin!)

Haftada 2 Kilo Vermek için ızgara tavuk yenilecek yemeklerdendir.

Haftada 2 Kilo Vermek için ızgara tavuk yenilecek yemeklerdendir.

  Çay ve kahve içebilirsiniz. Şekersiz olacak. Biraz acılığını kırsın biraz atayım içine dememeniz gerekiyor.(nescafe – biraz sütlü kahvede olabilir. Kesinlikle Light süt kullanmayın)

Öğlen Yemekleri için örnek menü,

2 yumurtalı omlet veya ızgara et – tavuk yiyebilirsiniz.

      Bol yeşillikli salata (Çoban, sezar, kıvırcık, göbek salatası olabilir.) Soğuk sızma zeytinyağı mutlaka koyun başka bir yağ veya sıvı kullanmayın.

Yoğurt her zaman menünüz de olmalı eğer yoğurt yemek istemiyorsanız ayranda içebilirsiniz.

Öğlen ile akşam arasında eğer acıkırsanız; ceviz, zeytin, salatalık ve yoğurt yiyebilirsiniz.

Akşam Yemekleri için örnek menü,

       Mercimek yemeği olabilir veya kabak yemeği veya fırında yapılmış karnıyarık, fırında hamside olabilir. Bu yemeklerden herhangi birini seçebilirsiniz ancak unutmayın ki yemeklerinizde yalnızca tereyağ ve soğuk sızma zeytinyağı kullanın başka bir yağ kesinlikle kullanmayın.

Ekmek akşam yemeklerinde de önermiyoruz.

Ayran içebilirsiniz.

Su içmeyi unutmayın!

Haftada 2 Kilo Vermek için ızgara balık tüketilmelidir.

Haftada 2 Kilo Vermek için ızgara balık tüketilmelidir.

Akşam yemeğinden sonra örnek menü,

1 elma veya 2 mandalina

1 kase çekirdek

Haftada 2 Kilo Vermek için yemeklerden sonra çekirdek yenebilir.

Haftada 2 Kilo Vermek için yemeklerden sonra çekirdek yenebilir.

çay veya kahve

     Umarız uygulayabileceğiniz bir menüler olmuştur. Bu şekilde kilo veren birçok kişi olmuştur. Umarız sizde istediğiniz kiloya bu şekilde gelebilirsiniz. Aklınıza takılan veya sormak istediğiniz herhangi birşey olduğunda bize sorabilir veya kilovermek sayfalarımızdan okuyabilirsiniz.

One thought on “Haftada 2 Kilo Vermek

  1. Nazibe Güçlü

    En kolayı haftada 2 kilo vermek ben yaptım çokda rahat veriyorsunuz kilo vermek için en iyi yöntem haftada 2 kilo vermek. Şiddetle tavsiye olunur.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir