Haftada 3 Kilo Vermek

     Haftada 3 kilo vermek zor ama yapılamayacak birşey değildir. 3 kilo vermek istediğiniz için yediklerinize neyi ne kadar içtiğinize kaç kalori almanız gerektiğine bakılmalı ve sporu hayatınıza mutlaka sokmanız gerekmektedir. Sağlıklı beslenme bu aşamada çok önem kazanıyor. Çünkü haftada vermek istediğiniz kilo miktarı çok olduğu için organlarınızı yormayacak size maksimum enerji sağlayacak yiyeceklerin tüketilmesi bu aşamada zorunlu hale geliyor.

     Diğer kilo verme yöntemlerinden farklı olarak bu şekilde kilo vermek isteyen kişilerin menülerini çok dikkatli hazırlamaları gerekiyor. Burada size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız ancak ne olursa olsun kilo vermekten vazgeçmeyin önce bunu kafanıza yerleştirin. Size önerimiz kilo vermeyi yaşam biçiminiz olarak görmeniz yani diyet yapıyorum diye değil sağlıklı yaşıyorum diye düşünmeniz.

      Sağlıklı yaşarken şimdiye kadar tükettiğiniz kötü yağlar, vücudunuzun yapısını bozan yiyecekleri yemeyeceğiniz için ve hayatınızdan tembelliği atıyor olduğunuz için kilo vermenizde kolaylaşacak.

      İlk hafta enerjiniz düşebilir uykunuz gelebilir çünkü vücut her zaman yediği yemeklerden farklı besleneceği için tepki verebilir.

Kilo vermek için enerjiyi toplamak gerekiyor.

Kilo vermek için enerjiyi toplamak gerekiyor.

   Tabii ki size vereceğimiz kilo vermek için önerilerimiz vejeteryan bir liste olmayacak tam tersine her sağlıklı şeyi yiyebiliceksiniz ancak haftada 3 kilo vermek sadece yemekle olacak iş değildir. Mutlaka sporu bunun yanına eklemeniz gerekiyor haftada 3 kilo vermek için hangi tip sporların yapılacağından da bahsedeceğiz.

Sabah kahvaltısında neler yenmeli?

       Vermek istediğiniz kilo miktarı çok olduğu için yani hızlı kilo vermeye de giriyor bu, öğünlerinizi 3 den 2 ‘ye indirirseniz sizin için bu kilo miktarını vermek çok daha rahat olacaktır.

Gün içinde en yoğun olduğunuz öğünü atlayın, yoğunluktan yemek yemeğe vakit bulamıyorsanız yemeyin!

       Böylelikle hem öğünü atlamış hemde yemek yemeği yemek için yapmayın o zamanın tadını çıkarın biraz yaşamak için yemek gibi oldu ama bırakın birazda böyle olsun.

         Sabahları çok yoğunsanız sabah kahvaltısı yapmayın. Yemediğiniz öğünde kahva için, filtre kahve olabilir, türk kahvesi olabilir hatta nescafe bile içebilirsiniz. Tabii ki şekersiz.

kahve vücudunuz için özellikle spor öncesi yağ yakımının büyük yardımcısıdır.

kahve vücudunuz için özellikle spor öncesi yağ yakımının büyük yardımcısıdır.

Şekeri hayatınızdan kilo vermek için çıkarmanız gerekiyor. Şeker yerine azda olsa bal kullanabilirsiniz.

Şekersiz limonlı çay çok faydalıdır.

Şekersiz limonlı çay çok faydalıdır.

      Sabahları çay içmek istiyorum ama aç karnına midemi bulandırıyor ne yapmalıyım diyebilirsiniz. Size önerimiz çayınızın içine biraz bal ve birde limon dilimi atmak hem sizin midenizi bulandırmayacak hemde limon yağların yakımında ve c vitamini özelliğiyle sizin gün içi enerjiniz için fayda sağlayacaktır.

Ekmek kilo vermenize engel olur.

Ekmek kilo vermenize engel olur.

Ayrıca hiçbir öğünde ekmek yemenizi önermiyoruz ekmeğin içindeki şeker sizi acıktıracak ve ekmek yedikçe daha fazla açlık hissedeceksiniz kilo vermeniz yavaşlayacak bu nedenle hiçbir öğünde kesinlikle ekmek tüketmeyin.

       Sabahları yoğun olduğunuzu düşünerek kahve ve çayla geçiştirdik. Öğlenleri kendinize ziyafet verin. şöyleki;

3 Kilo vermek için öğlen yemeklerinde ne yemeliyim diyebilirsiniz.

Öncelikle karnınızı iyi doyuracak ve sizi akşama kadar acıkmamanızı sağlayacak yiyecekler olmalı bunlar. Mesela yumurta, et, yoğurt bunlar şeker düzeyinizi çok etkilemeyen ancak sizi tok kalarak kilo vermek için yiyebiliceğiniz yemeklerdir.

sabah kahvaltısında yumurta tüketebilirsiniz.

sabah kahvaltısında yumurta tüketebilirsiniz.

      4 yumurtalı omlet yaptırın (yağ olarak sadece tereyağ kullanılması gerekiyor) içine zeytin, mantar ve vitamin için kuru soğan koydurun.

Omlet sizi tok tutar ve acıkmanızı geciktirir.

Omlet sizi tok tutar ve acıkmanızı geciktirir.

Ayran günün her öğününde rahatça içebileceğiniz bir içecek bu öğlen menünüzde de rahatça kullanabilirsiniz. Ayran yerine bitki çayı veya en büyük dostunuz su ‘da içebilirsiniz.

Akşam yemeğinde ne yiyebilirim dediğinizde ise,

      Akşam yemeklerinde sebze yemeye özen gösterin özellikle çalışan insanlar öğlenleri dışarıda sebze yiyemeyecekleri için  özellikle sızma zeytinyağıyla yapılacak zeytinyağlı veya normal sebze yemeklerini öneriyoruz.

Akşamları özellikle tereyağlı ve zeytinyağlı sebzeler tüketin.

Akşamları özellikle tereyağlı ve zeytinyağlı sebzeler tüketin.

Et yemeklerindede ızgara et veya tavuk yiyebilirsiniz. Burada önemli olan tüm yemekleri tereyağıyla veya zeytinyağıyla pişirmeniz başka bir yağ size kilo vermenize yardımcı olmayacağı gibi üstüne çok rahat kilo almanızı sağlayacakdır.

Izgara tavuk kalorisi en düşük yemeklerdendir.

Izgara tavuk kalorisi en düşük yemeklerdendir.

Akşamları bol salata tüketin salatanıza size enerji sağlayacak ve günümüzün yeni keşiflerinden avakado yu mutlaka koymanızı öneririz.

       Akşam yemeklerinde kilo vermek için içeceğiniz içecekler çok çeşitlidir. Yemeklerin yanında bol su tüketmeniz en faydalısıdır. Ancak Ayran, soda gibi içeceklerden de yararlanabilirsiniz.

Yapacağınız ızgara Etlerin yağlarını mutlaka tüketin yağ diye ayırmayın o yağlar vücudunuzdaki yağların yakımını hızlandıracak ve kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Hayatınızın baş sporu yürümek olmalı.

Hayatınızın baş sporu yürümek olmalı.

       Şimdi gelelim bir haftada yemeklerimizi ayarladık spor olarak bu aşamada hangi sporu yapmamız gerekiyor. Tüm sporlardan yararlanabilirsiniz ancak özellikle yürüyüş kilo vermede yapılacak sporların başında gelmektedir. Sabahları kahvaltıdan önce ve akşamları yemek den sonra yapılacak yarım saat’den az yürümemeniz gerekmektedir. Hemen hemen her gün yürümeniz gerekiyor eğer bu kiloya ulaşmak istiyorsanız yürüyüşlerinizi atlamamanız lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir