Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler oldukça basittir. Yapmanız gerekenlerin başında disiplin, ne olursa olsun amacınızdan sapmamanız da önemli.

Hızlı Kilo Vermek İçin Disiplin

Hızlı Kilo Vermek İçin Disiplin

Hızlı Kilo Vermek İçin Disiplin

Disiplinden kastımız ne? Sabah uyandığınızda rejimdeyim diye düşünmeyin, bugün sağlıklı bir güne daha başlayın diye düşünün pozitif olun. Her sabah yapabiliyorsanız kahvaltıdan önce yapamıyorsanız akşam yemeklerinden sonra 20 dakika yürüyüş yapın. Yürüyüş yapacak yerim yok site içinde sahilden yada parklardan çok uzak oturuyorum diyebilirsiniz. Ne olursa olsun mahallenizin çevresinde bile olsa yada oturduğunuz sitenin içinde tavaf bile etseniz kendinizi dışarı çıkarın ve yürüyüş yapın. Bugün hava çok yağmurlu veya soğuk demeyin. Her gün mutlaka yürüyün.
Disiplinde ikinci önemli unsur, sağlıklı beslenme. Ne olursa olsun komşunuz çok güzel börek yapıp size sıcacık getirmiş bile olsa sakın ucundan azıcık yesem birşey olmaz demeyin. Hayatınızdan birşey olmazları kaldırın.

Hızlı Kilo Vermek İçin Günde Kaç Kere Yemek Yenmeli

Amacınız sağlıklı yaşamak ve normal zamanda kilo vermek istiyorsanız günde 3 kere yemek yemelisiniz. Ancak buradaki amacınız hızlı kilo vermek içinse bizce günde sadece 2 kere yemek yemelisiniz. Buradaki soru yemeklerinizi hangi öğünlerde yemeliyim. Bu tamamen size bağlı. Eğer sabahları çok acıkıyorum bişey yemeden duramıyorum diyorsanız sabahları kahvaltınızı yapabilirsiniz. Sabah kahvaltı yaptıysanız öğleni atlayın! Sabahları kahvaltı yaptıktan sonra öğlenleri yemek yememek kilo vermenizi hızlandıracaktır. Eğer sabah kahvaltı yaptıysanız ve öğlenleri de yemek yediyseniz o zaman akşam yemeklerini atlamalısınız.

Meyve ve Kuru Yemişler Hızlı Kilo Vermeyi Engeller Mi?

Meyve ve Kuru Yemişler Hızlı Kilo Vermeyi Engeller Mi?

Meyve ve Kuru Yemişler Hızlı Kilo Vermeyi Engeller Mi?

Bu sorunun cevabı kesinlikle hayır. Diyelim ki, sabah kahvaltısı yaptınız sonrasında öğlen yemek yemediniz ancak akşama kadarda çok saat var karnınızda o gün çok acıktınız. Vücudunuz sürekli şeker almaya alışık olduğundan sizi şekerli yiyecekler almak için uyaracaktır. Siz siz olun sakın kanmayın ve beyninizi kandırın. O acıktığınız anlarda bir kaç tane ceviz, 10 tane zeytin(30 tane zeytinde yiyebilirsiniz), 10 na yakın fındık yiyebilirsiniz. Kuru üzüm gibi şeker düzeyi yüksek olan kuru yemişleri hızlı kilo vermek istediğiniz zamanlarda yemeyin. Akşam yemeklerinden sonrada 2 mandalina veya 1 elma (elmanın üstüne tarçın ekerseniz nefis olacaktır) hatta 1 portakal bile yiyebilirsiniz. Bunlar sizin şekeri sağlıklı bir şekilde almanızı ve şeker isteğinizi körleticekdir.

Hızlı Kilo Verirken Kahvaltıda Kaymak Bal

Kahvaltınız da kaymak bal yiyebilirsiniz. Nasıl olur demeyin, kaymak organik bir yağ olduğundan yediğiniz katı yağlardan çok daha faydalı olduğundan yediğiniz kaymak bünyenizdeki yağların erimesine yardımcı olacaktır. Buradaki püf nokta kaymağın üstüne balı çok dökmeyin tadı tatlanacak kadar dökmeniz çok daha faydalı ve hızlı kilo vermenize daha etkili olacaktır.

Hızlı Kilo Vermek İsterken Sık Yemek Doğru Mu?

Sık sık yemek yiyin söylemlerinizi unutun. Tamamen yalan. Eğer hızlı kilo vermek istiyorsanız mutlaka yemek zamanlarına uzun aralar vermeniz gerekiyor. Vücudunuzun insülin salgılamasını durdurmanız gerekiyor. Ayrıca sürekli yemek yeme düşüncesi sizi strese sokar  ve işinize yaptığınız herhangi bir şeye odaklanmanızı zorlaştırır. Hızlı kilo vermek için sık yemek yemeden kaçının. Örneğin bir elma yediniz öğlen ile akşam arasında, o elma sizin insülin salgılamanızı sağlar ve 1 saat sonra çok daha fazla acıkmış olursunuz.

Hızlı Kilo Vermek İçin Öğün Atlamak Doğru Mu?

Evet doğru ancak yemek yediğiniz zamanlarda sağlıklı ve doygun yemekler yemelisiniz. Örneğin sabah kahvaltısı yapacaksınız. 3 veya 4 yumurtalı bir omlet yiyebilirsiniz yanında zeytin, beyaz peynir, domates, biber, kaymak ve balda tüketebilirsiniz. İnanın bunları yedikten sonra o kadar çok doyarsınız ki akşama kadar kolay kolay acıkmazsınız.

Ekmek Yemeden Doymuyorum!

Ekmek Yemeden Doymuyorum!

Ekmek Yemeden Doymuyorum!

Eğer kilo vermek istiyorsanız bırakın hızlı kilo vermeyi ve sağlıklı bir kilo vermek istiyorsanız o zaman ekmeği hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor. Ekmek yemeden doymam diyenlerdenseniz doyana kadar yemek yiyin. Ekmek aslında kilo verirken o kadar size zararlı ki. Her dilim ekmekde vücudunuz insülini biraz daha fazla üretecek ve daha kısa zamanda acıkacaksınız. Eğer hızlı kilo vermek istiyorsanız hayatınızdan ekmeği çıkaracaksınız. Yok yapamam psikolojik olarak bırakamam diyorsanız o zamanda hızlı değil normal zamanda kilo verirsiniz bizden söylemesi.

Sofradan Tok Kalkarak Hızlı Kilo Vermek

Sofradan Tok Kalkarak Hızlı Kilo Vermek

Sofradan Tok Kalkarak Hızlı Kilo Vermek

Sofradan tok kalkmak çok önemli sağlıklı yemekler yediğiniz sürece istediğiniz kadar yemek yiyin ancak bazı yemekler vardır ki abartmamak gerekir. Mesela salata istediğiniz kadar yiyebilirsiniz ancak salatada da havuca çok yer vermeyin! Örneğin bir et yemeğinden 250 – 300 gr etden daha fazla et tüketmeyin. Bunun nedenide karaciğerinize zarar verir ve koletrolünüzüde yukarı taşır.

Kilo Vermek İçin Metabolizmayı Düzeltmenin Yolları

Zayıf veya şişman olmanız fark etmez zaman içinde vücudumuzdaki organlarımızda bazı sorunlar oluşabilmektedir. Şimdi önümüze ilk çıkan 10 kişiden 5 inde ya insülin direnci vardır ya kalp vardır yada kolesterol vardır. Yada bu hastalıkların hepsinin başlangıcı vardır. Bu hastalıklar ne yazık ki 3- 5 günde oluşan rahatsızlıklar değildir. Yıllar yıllar içinde oluşan ve bir anda karşımıza şeker hastalıkları veya damar yolu rahatsızlığı olarak çıkmakta. Bu hastalıkların çoğuda metabolizmamız dan kaynaklı ne yazık ki. Bu süreci doğru yönetmek ve metabolizmanızı düzeltmek sizin elinizde. Öncelikle doğru, sağlıklı besleneceğiz sonrasında öğün aralıklarını açacağız ve tabi ki olmazsa olmazımız hareket etmek.

Şeker Hastalarının Hızlı Kilo vermesi

Şeker hastaları da hızlı kilo verebilir ancak onlarda sık sık yiyerek kilo verebilirler. Şeker hastalarındaki insülin direnci olayı çok hassas olduğu için onların öğün atlamaları söz konusu değildir. Ancak şeker hastaları da yedikleri her şeyin sağlıklı ve en az insülin salgılatan yiyeceklerden seçerlerse bu yaptıkları diyetle bile şeker hastalığının giderek dahada azaldığını görecekler.

Hızlı Vermek İçin Menü Örneği 

Sabah Kahvaltısı 

Sade Filtre kahve veya sade nescafe ile geçiştirebilirsiniz.

Öğlen Yemeği

4 Yumurtalı, zeytinli, soğanlı, mantarlı Omlet

1 Bardak Ayran

Çok Acıkırsanız Öğlenle Akşam Yemeği Arasında

10 zeytin (30 adet zeytine kadar yenebilir ve zeytinin her çeşidi yenebilir)

veya

3 tane ceviz

Akşam

Izgara tavuk veya et (250 gr. geçmeyin)

Yiyebildiğiniz kadar Salata (içine bezelye, havuç koymayın)

Ayran veya yoğurt

Zeytinyağlı Yemekler

Akşamla Yatana Kadar Olan Süreçte

Her Türlü Çay – Sade Kahve  (şekersiz)

Meyve 2 adet mandalina veya 1 elma (üstüne tarçınla çok daha lezzetli olur)

Çekirdek (100 gr geçmesin)

 

One thought on “Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

  1. Muhammet

    Ben 1.80 boyundaym kilom 90 kilo vermelimiyim veya nasıl vermeliyim?

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir