Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyız

Vücut ve boy oranı dengede olmayan kişiler şişman grubuna girerler. Belirlenen ölçülere gelmek için kilo vermek gerekir. Kilo vermek için ne yapmalıyız? sorusuna diyetisyenler öncelikle kişinin kendisini tanıması gerektiğini söyler. Hangi yiyecekleri sevdiğini ve ne kadar hareket ettiğini bilmesi gerekir. Diyetisyen gözetiminde hazırlanan diyet listesine uymanız istenir.

Kilo vermek için ne yapmalıyız?

Akşam belirli saatlerden sonra yemek yenmemesi gerektiği söylenir. Mevsim meyvelerini akşamları tüketilmesi gerektiğini söylerler. Sağlıklı ve kalıcı kilo vermek için günlük en az 2 litre su tüketilmelidir. Her türlü hamur işinden uzak durulmalıdır. Diyet listesi dışında ayrıca haftanın belirli günleri yürüyüş yapılmalı ve geri kalan günlerde de egzersizlere ağırlık verilmelidir.

kilo vermek için ne yapmalıyız

kilo vermek için ne yapmalıyız

One thought on “Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyız

  1. esra kipgil

    Ne yersem yiyim kilo veremiyorum diyordum ancak sizin tavsiyelerinizle artık sağlıklı kilo verebiliyorum çok teşekkür ederim. Kilo vermek için ne yapmalıyızdan başlayarak çeşitli diyet yöntemlerini de okuyarak kilo vermem artık çok daha kolay oldu. Teşekkürler…

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir