Kilo Vermek İçin Spor

Kilo Vermek İçin Spor

Kilo Vermek İçin Spor

Kilo Vermek İçin Spor

Kısa sürede kalıcı kilo vermek isteyenler bir uzman gözetiminde hazırlanan diyet listesinin yanında mutlaka spor yapmalıdırlar. Kilo vermek için spor olmazsa olmazlardandır. Haftanın birkaç günü yapılan yürüyüş, vücuttaki tüm kasların çalışmasına ve metabolizmanızın genel olarak hızlanmasına neden olur. Bu yüzden aksatmadan haftada en az 3 gün 1 km. veya 10 dakikalar şeklinde yürüyüş yapılmalıdır. Yürüyüş dışında egzersizlere de yavaş yavaş başlanmalıdır.

Spor Acıktırır Mı?

Egzersiz başlangıcında iştah açıklığı olacağı için yeme eylemi daha fazla gerçekleştirilebilir. Vücudun tüm kaslarını harekete geçirecek egzersizlerin yapılması metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar. Pilates bu egzersizlerin başında gelir. Kilo vermek için spor yapmak isteyenler pilatesi mutlaka yapmalıdır. Pilates hem metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar hem de doğru nefes alıp vermeyi öğrenirsiniz. Kilo verdikden sonrada zayıf olarak kalmak herkesin hayali. Sporu sadece sağlık için değil kilonuzu muhafaza etmek için bile kullanabilirsiniz. Günde 10 dakika bile sokağa çıkıp yapıcağınız yürüyüşler hem verdiğiniz kilonuzu muhafaza eder, hemde sizi daha dinç tutar.

Kilo Vermek İçin Spor

Kilo Vermek İçin Spor

Kilo Vermek İçin Spor İşini Çok Abartmayın

Kilo vermek için spor yapmayı çok abartmanıza da gerek yok. Kimileri fitnes, pilates veya zumba gibi değişik yöntemleri kullanıp kendine fayda sağladığını zannederek aslında kendisine zarar vermektedir. Sporu kendinizi çok yıpratmadan ve düzenli yapanlar her zaman kazanmışlardır. Sabah ilk kalktığınızda kahvaltıdan önce yapılan kısacık yürüyüşler bile bazen spor salonlarında yapılan sporlardan çok daha faydalı olduğu görülmüştür.

Kilo Vermek İçin Spor yürüyüş yapmak

Kilo Vermek İçin Spor yürüyüş yapmak

Kilo Vermek İçin Spor Salonu Şart Mı?

Spor salonlarında kilo vermek için kendinizi zorladığınız ancak kalbinize ve diğer organlarınıza gereğinden fazla yük bindirir ve onlara fayda yerine zarar verirsiniz. Ancak yürüyüş yaptığınızda vücudunuzun her yeri aynı düzeyde çalışır ve yağ yakımı her yerden eşit olarak yakılır. Yürüyüş özellikle koşu bandların da değil, dışarıda yaptığınız her yürüyüş spor dalının başında gelmektedir.

Sizde eğer kilo vermek için spor yapmayı planlıyorsanız önceliğiniz dışarıda yürüyüş yapmak olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir