Kısa Zamanda Kilo Vermek

Pek çok insan kısa zamanda kilo vererek bu dertten kurtulmak isterler.  Kısa zamanda kilo vermek için kişinin hayatını düzene sokması gerekir. Uyku saati, yemek saati belli olmalıdır. Öncelikle diyetisyene gidip, değerlerini ölçtürdükten sonra doktor gözetiminde hazırlanan listeye uymalıdır. Hayatından bazı yiyecekleri çıkartmalıdır. Hamur işlerinden, tuzlulardan, şekerlilerden, yağlılardan uzak durmalıdır. Günlük en az 2 litre su içmelidir. Bunun dışında bitki çayları ve meyve suları da çok tüketmelidir. Kısa zamanda kilo vermek için akşam belirli saatten sonra yemek yenmemelidir. Metabolizmanın hızlı çalışması için haftada en az 3 gün yürüyüş yapılmalı, diğer günlerde egzersiz, aerobik, teniz, yüzme, voleybol, basketbol gibi sporlardan birisi seçilmelidir.

Kısa Zamanda Kilo Vermek

Kısa Zamanda Kilo Vermek

Yol Haritası

Kısa zamanda kilo verip düzgün bir fiziğe herkes sahip olmak ister. Ancak yol haritanız olmadan kendinize bir yol çizmeden bu o kadarda kolay değildir. Bir diyet listeniz, amacınız olmalı. Kaç kiloya inmeyi düşünüyorsunuz. Neden kilo vermek istiyorsunuz? Ve bunu ne kadar çok istiyorsunuz? Bu soruları mutlaka kendinize sormalısınız. Ve vereceğiniz cevaplara göre yolunuzu çizmeli ve kesinlikle o yoldan da çıkmamalısınız.

Kısa Zamanda Kilo Vermek için neler yapmalıyız

Kısa Zamanda Kilo Vermek için neler yapmalıyız

Kısa Zamandan Kasıt Kaç Gün

Kısa zaman denildiğinde genellikle 15 günlük kilo verme diyetleri akla gelir. Siz daha uzun zamanda vermek istiyorsanız o zaman ona göre hareket etmelisiniz. Bu süre zarfında en fazla 6 kilo verebilirsiniz. Bu kiloyu kaslarınızdan veya vücudunuzdaki su oranından kaybetmemek içinde düzgün ve dengeli beslenmelisiniz. Çünkü bu kadar kısa zamanda bu kadar çok kilo vermek vücudunuz için çok sağlıklı değildir. Metabolizmanız zarar görebilir. En az zararla en çok nasıl kilo verilebilinir buna bakmak lazım.

Kısa Zamanda Kilo Vermek için spor önemli

Kısa Zamanda Kilo Vermek için spor önemli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir