Kışın Kilo Vermek

Kışın dolaplardaki kazaklar ve kabanlar büyüyen belli ve genişleyen göbeği örtüyor. Artan kilolarımızı kışın örtebiliyoruz. Ancak kış dan sonra ilkbahar geldiğini ve kıyafetlerin giderek inceleceğini unutmayın. Ayrıca en çok kışın alınan kiloları vermek zordur. Kışın daha çok yenmesi ve yağlı yemekleri kış aylarında aha çok tükettiğimizden kışın alınan kiloları vermek daha zordur.

Kışın Kilo Vermek

Kışın Kilo Vermek

İşte bunların olmaması için kışın kilo vermek veya olduğumuz kilomuzu muhafaza etmemiz gerekir. Her mevsim vücudunuzun fit ve sıkı olmasına özen göstermeniz gerekir. Unutmayalım ki bel genişlemesi ilerleyen kalp sorunu olduğunu gösterir. Bunu önlemek için her gün sabah 1 km. yürüyüş yapılmalıdır. Günlük en az 2 litre su tüketilmelidir. Nasıl olsa çay ve kahve içiyorum diye düşünmeyin. Kışın özellikle çok fazla tüketilen bu içecekler vücudunuzdaki suyu fazlalaştırmadığı gibi azaltır.

Kışın Kilo Vermek için

Kışın Kilo Vermek için

Eğer kışın bu içecekleri çok tüketiyorsanız her içtiğiniz çay veya kahve için 1 bardak su da içmeyi unutmayın. Yoksa vücudunuzdaki su miktarı çok azalır ve kilo vermek yerine bu sıvıları çok tükettiğiniz için kilo bile alabilirsiniz. Kış aylarında kilo vermek için mevsim sebzelerinden yapılan çorbaların tüketimine ağırlık verilmelidir.

Kışın Kilo Vermek için ıspanak yemek çok faydalıdır

Kışın Kilo Vermek için ıspanak yemek çok faydalıdır

Özellikle lahana göbek yağlarını yaktığı için sık tüketilmelidir. Yürüyüş dışında haftada 2 ya da 3 gün egzersiz, aerobik, pilates, yüzme gibi spor dallarından birisi tercih edilmelidir. Yüzme diğer spor dallarından göre daha çok kalori yakar. Ancak kışın yüzme olanağı çok olamayacağı için ve havalarda çok soğuk geçtiği için kışın kilo vermek için yapacağınız spor kısa yürüyüşlerde yapsanız metabolizmanıza katkısı büyük olacaktır. Ayrıca kışın kilo vermek için lifli besinler tüketilmelidir. Sebzelerden kabak, patlıcan ve ıspanak gibi sebzeleri de kışın bol bol tüketebilirsiniz.

Kışın Kilo Vermek için bitki çaylarını deneyin

Kışın Kilo Vermek için bitki çaylarını deneyin

Kışın içilecek en güzel içeceklerin başında da bitki çayları gelmektedir. Kış ayında özellikle bol olarak tüketebilirsiniz. Bol limonlu olarak içeceğiniz bu çaylar sizin kışın kilo vermenizi de kolaylaştıracaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir