Makarna Yiyerek Kilo Vermek

Makarna, şeker, pirinç gibi yiyecekleri hayatlarından çıkaramayanlar için en uygun kilo vermek için diyet makarna yiyerek kilo vermek olmalıdır. Ancak bu tür diyetler 1 haftadan fazla uygulanmamalıdır. Kişinin kandaki insülin oranını gün içinde artıran bu tip diyetler uzun süreye yayılırsa ilerleyen aşamalarda diyabet gibi hastalıklara sebebiyet verebilir. Fazla karbonhidrat tüketimi sırasında kişi yağlı yiyeceklerden uzak durmalıdır. Bu tip diyet uygulamalarında günde 1000 kaloriden fazlası alınmamalıdır.

Makarna Yiyerek Kilo Vermek

Makarna Yiyerek Kilo Vermek

Makarna yiyerek kilo vermek kısa sürede yani en fazla 1 haftalık dilimde uygulanabilir. Bu süre içerisinde zaten metabolizma hızlı çalışacağı için az kalori alımına girilir. Karbonhidrat diyeti en fazla 1 hafta sonra sonlandırılmalıdır. Bir hafta sonra normal beslenme programına dönülmelidir.

Makarna Yiyerek Kilo Vermek mumkun

Makarna Yiyerek Kilo Vermek mumkun

Makarna yiyerek kilo verirken bol su tüketin böylelikle midenizde şişer ve daha çok porsiyon makarnayla doymanızı sağlar. Ayrıca makarnayla kilo verirken spor yapmayı da hayatınızdan çıkarmayın ki 1 hafta sürecek bu diyet sonrası verdiğiniz kiloyu geri almayın.

Makarna yiyerek kilo vermek kolaydır salatayla makarnayı çeşitlendirin.

Makarna yiyerek kilo vermek kolaydır salatayla makarnayı çeşitlendirin.

Makarnanızı çeşitlendirin

Makarna yiyerek kilo verebilirsiniz ayrıca bu diyeti az makarna çok salataya çevirirseniz daha az zararla kilo vermiş olursunuz. Makarna yemek bir anlamda şeker yemeğe eşdeğerdir. Makarna yediğiniz zaman vücudunuz insülin salgılar ve daha kısa sürede acıkırsınız. Ayrıca sürekli makarna yediğiniz için vücut sürekli insülin salgılayacak ve organlarınızın yorulmasına sebep olacaktır. Makarnayı bol salata malzemesiyle çeşitlendirirseniz yani makarnanın porsiyonunu burada azaltır salatayı arttırırsanız hem daha geç acıkırsınız hemde vücudunuza daha az zarar vermiş olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir