Sporsuz Kilo Vermek

Sporsuz kilo vermek mümkündür. Ancak uzun süreç ister. Diyet listesi uygulanırken metabolizmanın daha hızlı çalışması için spor şarttır.

Sporsuz Kilo Vermek

Sporsuz Kilo Vermek

Spor yapılmadan yapılan diyet listelerinde kesinlikle yağlı, tuzlu ve hamurlu besinler olmamalıdır. Her türlü kızartmış üründen kaçınılmalıdır. Günlük en az 2 litre su içilmelidir. Akşam belirli saatten sonra yemek yenmemeli, bunun yerine meyve tüketilmelidir. Mevsim meyveleri ya da süt ve süt ürünleri yenmelidir. Sağlıklı zayıflamanın %80 kısmını yiyeceklere dikkat etmeniz ile yapabilirsiniz.

Sporsuz Kilo Vermek

Sporsuz Kilo Vermek

Geri kalan % 20lik kısmı spordur. İstenirse sporsuz kilo vermek daha kolaydır. Önemli olan metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlamak ve iştah azaltmaktır. Yemek yediğiniz saatlere ve besinlere dikkat ettiğiniz sürece sorun çözülür.

Sporsuz Kilo Vermek

Sporsuz Kilo Vermek

Spor yapmadan kilo vermek istiyorsanız yediklerinizde sebze ve meyvelere geniş yer verin. Bu tabii ki demek değil ki et, balık ve tavuğu hayatınızdan çıkarın ancak diyetinizin en başında daha hızlı kilo verip morel bulmak istiyorsanız sebzeye ilk haftalarda ağırlık verin. Böylece spor yapmadan da kilo verebilirsiniz. Eğer sizinde spor yapmaya hiç vaktiniz olmuyorsa günlük hayatınızı spor yapmaya çevirin.

Nasıl mı sporsuz kilo verirsiniz?

Şöyle, diyelim ki sabah işe gitmek için evden çıktınız asansöre bineceksiniz binmeyin yürüyerek aşağıya inin, akşam eve dönüşlerinizde servisinizden veya otobüsden bir durak önce inin ve 10 dakika bile olsa mutlaka yürüyüş böylelikle spor yapmış olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir