Su İçerek Kilo Vermek

Su içmek kilo vermenin en kolay ve masrafsız yoludur.  Su içerek kilo vermek pek çok insan tarafından uygulanır. Su, metabolizmayı hızlandırdığı için yenilen besinler daha kolay hazmedilir. Bunun dışında su, vücuttaki değerleri de dengeler. Kandaki şeker oranı gibi değerleri günlük en az 2 litre su içerek dengede tutabilirsiniz. Günlük belirtilen miktarda ya da daha fazla su tüketimi sizin tok kalmanızı sağlar. Bu yüzden de açlık hissi çekmezsiniz.  Su içerek kilo vermek sizi diyetisyenle uğraşmaktan alıkoyar. Su vücudunuzdaki antioksidanların atılmasında yardımcı olur. Ya ter yoluyla ya da idrar yoluyla vücudunuzdaki antioksidanları atabilirsiniz. Böylece vücudunuz her gün yenilenmiş olarak güne başlangıç yaparsınız.

Su İçerek Kilo Vermek

Su İçerek Kilo Vermek

Su içmek sağlıklı olmasının yanı sıra metabolizmamızı özellikle bağırsaklarımızı çalıştıran ve tüm organlarımızın çalışmasını hızlandıran bir içecektir. Su içmek yemeklerden önce tüketmek özellikle karnımızın şişmesine ve fazla yemek yememize en gel olacağından su içerek kilo vermek kolay olur ancak bir yere kadar kilo verirsiniz ve verdiğiniz bu kilolarda genellikle kaslarınızdan olabilir. Kaslardan verilen bu kiloyu en aza indirmek için hayatınıza yürüyüşü sokmanızı ve vücudunuzdaki kas seviyesini daha yukarılara çıkarmanız lazım.

Su İçerek Kilo Vermek

Su İçerek Kilo Vermek

Su içerek kilo vermek sanıldığı kadar zor değildir özellikle yaz aylarında yapılan bir diyettir. Yazın su içerek hem vücudun ihtiyacı olan suyu karşılarız hem metabolizmamız hızlanır hemde faydası büyüktür. Su içmeyi bazı insanlar yanlış anlayabiliyorlar yanlış anlaşma konusu da içilen çay, kahve gibi içeceklerinde su sanılması. Siz siz olun bu yanılgıya düşmeyi diyet listenizde kahve olabilir ancak su yerine başka bir sıvı kesinlikle tüketmeyin. Bazı uzmanlar günlük hayatımızda içtiğimiz kahve ve çay kadar artı su içmemiz gerektiğini çayın ve kahvenin vucudumuzdaki su miktarını azalttığını söylüyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir