Tok Kalarak Kilo Vermek

Herkes için kilo vermek çok önemlidir. Son yıllarda besinlere katılan katkı maddeleri gibi ürünler nedeni ile aşırı kilo almaktayız. Tabi yemek kültürümüzün de bu kilolara katkısı fazladır. Zamanla alınan kilolar nedeni ile sağlığımızda bozulmaktadır. Bu nedenle bu fazla kilolardan kurtulmamız gerekir fazla kilolardan kurtulmanın en bilindik yöntemi ise çeşitli diyetlerdir. Fakat bu diyetleri doktorumuza başvurarak başlamamızda fayda vardır. Yanlış uygulanan diyetler nedeni ile pek çok insan ölümle burun buruna gelmektedirler. Tok kalarak kilo vermek sağlık içinde daha iyi olacaktır. tok kalarak kilo vermek isteyen bay ve bayanlar doktorlarının tavsiye ettikleri diyet programlarını uygulamalıdırlar. Doğru şekilde kilo verilirken aynı zamanda sporda yapılmalıdır.

Doyarak kilo vermek

Doyarak kilo vermek

Tok kalarak kilo vermek artık çok zor değil. Yeter ki sağlıklı yiyecekleri tüketin. Mesela diyetinizden kibrit kutusu kadar gibi ibareleri kaldırın onun yerine ne zaman doyarsanız o zaman yemek yemeği bırakın. Tabii burada tabağındaki yemeği sonuna kadar da yenmeli mantığı da ters düşüyor. Özellikle bizim kültürümüzde annelerimizin hep söylediği şey tabağında yemek bırakma sözcüğü küçüklükden başlayarak bizleri doymak için yemek yemek değil tabakta ne kadar yemek varsa hepsini yemelisin mantalitesi kafamıza sokulmuş. Bu küçük yaşlardan başlayarak gereğinden çok yemek alışkanlığı kazanmamızı sağlıyor maalesef. Halbuki doyduğumuz anda sofradan kalkabilseydik belki toplumumuz bu kadar aşırı kilolu olmayacaktı.

Yaptığınız diyet ne olursa ve nasıl olursa olsun doyduğunuz anda yemek yemeyi kesinlikle kesmeniz gerekiyor. Böylelikle tok kalarak kilo vermek sizin için çok daha kolay olacaktır.

Sağlıklı beslenerek aç kalmadan kilo vermek

Sağlıklı beslenerek aç kalmadan kilo vermek

Diyelim ki diyet listesinde bir tabak salata yazıyor ancak 1 tabak salatayla doymadınız o zaman bir tabak daha yiyebilirsiniz. Çünki salata kalorisi bakımından çok düşük olan neredeyse tek yiyeceklerdendir. Tabii bu tüm yiyecekler için geçerli değil. Özellikle et ile yapılan protein diyetlerinde geçerli değildir. Fazla yenilen etler vücudunuzu olumsuz etkiler gereğinden fazla aldığınız protein ve et de olan yağ oranı size fazla gelicek ve organlarınızın fazla çalışmasına kolestrolü yükselticektir. Bu nedenle et yemeklerinde kilo vermek için diyet listesindeki ölçülerinize dikkat etmeniz gerekiyor.

Kısaca söylemek gerekirse kilo vermek illa aç kalarak değil aç kalmadan tok kalarak da kilo vermek mümkündür.

6 thoughts on “Tok Kalarak Kilo Vermek

 1. zehra bilgi

  tok kalarak kilo vermek en güzel kilo verme yöntemi bence. Hem aç kalmıyoruz hemde zayıflıyoruz. Ancak yürümemiz yani egzersiz yapmamız da gerekiyor sadece yemeğimize dikkat ederek değil egzersizde yapmak lazım bilginiz olsun.

  Reply
 2. ezgi doğrul

  en rahat kilo verme yöntemi tok kalarak kilo vermek, ben aç kalmayı sevmiyorum zaten şekerde var bu nedenle tok kalarak kilo vermek bana çok iyi geldi sık sık yemek yiyerek beslendim birde yürüyüş yaptım. Şuanda ayda 3 kilo verdim yediklerim dede çok da farklılık yapmadım herkese tavsiye ederim hepiniz yapın.

  Reply
 3. Pingback: Haftada 3 Kilo Vermek - Kilo Vermek, kilo verme yöntemleri, diyetsiz kilo vermek

 4. Pingback: Bir Haftada 5 Kilo Vermek - Kilo Vermek, kilo verme yöntemleri, diyetsiz kilo vermek

 5. Kimberly Candaşoğlu

  Yakın zamanda kilom 94.824 yani 90 kilo 824 gram gibi idi ancak son zamanlarda bu iyice kafama takılmaya başlamıştı. Çünkü boyum çok fazla uzun değil 1.63 boyundayım ve nerdeyse varil gibi yuvarlak gözükmeye başlamıştım. Basen bölgem ve karın bölgem löp lüp olmuştu bu yüzden diyet yapıp zayıflamaya karar verdim. Ancak hiçbir diyet yöntemi bana uymadı değişik kilo verme yöntemleri denedim ama hiç birinde başarılı olamadım. Aç kalmadan duramıyorum ve sürekli bişeyler yemek istiyorum, bu yazınızı gördüm tok kalıp kilo vermek gerçekten güzel olurdu. Bana yardımcı olucak her türlü fikte açığım, yeterki kilo vereyim.

  Reply
 6. Yeliz incekara

  Bende kilo veme yontemlerinin hepsini demedim ve çokta başarılı olamadim artık bende kilo vermek istiyorum ve bunu açlık hissetmeden karnın tok gibi hissedip yapabilir miyim. Boyum 174.5 cm ve kilom su anda 105.75 bu sabah tartildim AC olmadan kilo vermis bunu başarmış arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir